قیمت برنج

یکی از فعالان بخش کشاورزی در ارتباط با وضعیت قیمت برنج ایرانی و خارجی در بازار گفت، چند ماهی است که بازار برنج با رکود مواجه شده و برنج ایرانی و خارجی در بازار به حد کفایت موجود است. اما دلیل آن ورود کشت جدید است.

دلایل رکود بازار برنج

محمد مختاریانی به گزارشگر روزنامه همشهری گفت: در حال حاضر قیمت برنج در کمترین حالت ممکن است که وضعیت رکود را تجربه می کند. با توجه به اینکه سطح زیر کشت برنج ایرانی امسال وضعیت خوبی داشته، در نهایت برداشت آن نیز بسیار مطلوب بوده است.

وی افزود: در سالی که گذشت، ما علاوه بر کمبود ۳۰ تا ۴۰ درصدی برنج، با موقعیت برنج خارجی نیز روبرو بودیم که تمامی این موارد موجب افزایش قیمت برنج شد. اما در حال حاضر و با توجه به افزایش دستمزدها، علاوه بر اینکه قیمتها افزایش نیافته، نشان از این است که قیمت ها صعودی نمی شود.

آیا قیمت برنج کاهش خواهد یافت؟

از این فعال بخش کشاورزی پرسیده شد که آیا دلیل رکود برنج، عدم توانایی مردم در خرید نبوده است؟ وی گفت که این نیز می تواند یکی از دلایل رکود بازار برنج باشد، اما توان خرید مردم فقط به یک دوره زمانی معین نیست. در واقع رکود بازار برنج چندین ماه است که به وجود آمده و دلیل آن نیز بار جدیدی است که وارد بازار شده است.

وی ادامه داد که تا پایان امسال قیمت برنج ایرانی صعودی نخواهد بود و احتمال اینکه برنج خارجی با کاهش قیمت مواجه شود، زیاد است.

اخبار بیشتر در گالوانیزه۲۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *