بروزرسانی بهمن ۵ام, ۱۴۰۱
فلاشینگ

هر نوع پوشش خمکاری شده که برای پوشاندن نقاط مختلف کار استفاده میشود اصطلاحا فلاشینگ یا نما نامیده میشود.
پس از نصب ساندویچ پانل یا ورق گالوانیزه برای زیبایی هرچه بیشتر و پوشاندن نقاط اتصال سقف و دیوار یا دو دیوار متقاطع یا برای آب بندی نقاط مورد نیاز میبایست از انواع فلاشینگ و نبشی های مناسب برای محل مورد نظر استفاده نمود.
فلاشینگ ها در انواع و اقسام مختلفی طراحی و تولید یا خمکاری میشود که به طور معمول هر تولید کننده یا کارفرمایی برای خود طرح و مقطع خاصی در نظر میگیرد و به صورت پیش فرض تولید و نگهداری میکند.

وضیحات: فلاشینگ ها انواع و اقسام بسیاری دارند که بی شمار هستند حتی در مواقع لزوم هر طرح و رنگی قابل سفارش و تولید میباشد، ولی طرح های پر مصرف و کاربردی بسیار مشابه و مشترک میباشند که مدل های مختلف به شرح ذیل میباشندو در اخر نمونه ای از تصاویر را مشاهده می کنید:

فلاشینگ U  ( به شکل U می باشد با زوایای خمکاری شده ۹۰ درجه ):

از محبوب ترین مدل های فلاشینگ ها در بین مشتریان، فرمینگ U می باشد که با زوایای خمکاری ۹۰ درجه عرضه و روانه بازار می شود. این نوع خمکاری پر مصرف برای پوشش دور تا دور حاشیه ساندویچ پانل سقفی مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر این فرمینگ U می تواند برای حاشیه ساندویچ پانل دیواری نیز مورد مصرف قرار گیرد و حتی در مواردی که ارتفاع دیوار کوتاه باشد می توان به جای آهن کشی از این نوع فرمینگ استفاده کرد. از مهم ترین مزیت های فلاشینگ های U ایجاد استحکام و صاف نگهداشتن لبه های ورق می باشد، چرا که اگر این خم کوچک وجود نداشته باشد لبه های فلاشینگ به صورت موجی در طول کار حرکت می کند که در نهایت نمای خوبی ندارد.

فلاشینگ نبشی (به شکل Lمی باشد با زاویه ۹۰ درجه):

نوع دیگر فلاشینگ ها مدل نبشی می باشد که به شکل L با زاویه ۹۰ درجه در بازار شناخته می شود. این مدل دارای دو نوع داخل رنگی و بیرون رنگی می باشد. فلاشینگ نبشی بیشتر برای گوشه های کار در محل رسیدن دو دیوار به یکدیگر مورد استفاده قرار می گیرد. عمده استفاده از فلاشینگ های نبشی، برای پوشاندن نقاط اتصال سقف به دیوار به صورت افقی از داخل یا از خارج کار می باشد. اگر به دنبال زیبایی هستید می توانید با استفاده از رنگ های مکمل به پروژه خود زیبایی بیشتری ببخشید. شما می توانید فلاشینگ های نبشی را در رنگ بندی های مختلف و اندازه های سفارشی از ما خریداری نمایید.

فلاشینگ پله دار (به شکل Z)

به شکل پله پله اجرا شده و برای بیشتر نماهای ساختمانی کاربرد دارد. فلاشینگ پله ای در زاویه های ۹۰ درجه تولید شده و به بازار عرضه می گردد.این مدل از فلاشینگ جهت جلوگیری از پوسیدگی و یا خرابی ورق ها مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین طرح سه پله آن، از ورود آب به محیط جلوگیری خواهد کرد.

فرمینگ آبرو

یک ابزار ضد آب می باشد که توانایی نگه داشتن و هدایت آب از مسیر خود به جای دیگر را به صورت مطمئن دارد. از این نوع فلاشینگ ها می توان برای افزایش بهره وری آبروها استفاده کرد. از مزایای این ابزار می توان به زیبا سازی ساختمان ها و پنهان نمودن آب بندی سازه ها اشاره کرد. این ابزار در استفاده از فلاشینگ ها، در پشت بام و یا نقطی که در معرض بارش باران قرار دارند یک وسیله حیاتی به شمار می رود. شما دوستان می توانید برای خرید، فلاشینگ های آبرو در اندازهای سفارشی و رنگ های مختلف از کبیر پانل سفارش دهید.

نتیجه گیری:
اگر شما مشغول ساخت یک ساختمان جدید هستید و یا نمای آسیب دیده یک بنا را تعمیر می‌کنید، در هر وضعیتی که باشید، باید یک ساختار ایمن و اصولی جهت حفاظت از نما طراحی کنید. که یک راهکار عالی و مناسب برای این موارد استفاده از خمکاری نما است که سبب محافظت از نمای ساختمان در برابر نفوذ رطوبت، باران، باد و… می شود. انواع گوناگونی دارد که برای مصارف گوناگون قابل استفاده است و عمر زیادی نیز دارد.
امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد.ودر ادامه تصاویر و ویدیواز انواع فلاشینگ را مشاهده می کنید :

اطلاعات تماس :

واتس آپ :

۰۹۱۲۸۴۶۰۱۶۲

تلفن های فروشگاه:

۰۲۱۶۶۱۳۷۱۵۳
۰۲۱۶۶۱۳۷۱۲۸
۰۲۱۶۶۳۰۶۱۶۲
۰۲۱۶۶۲۴۶۰۱۹
۰۲۱۶۶۱۳۰۱۹۱
۰۲۱۶۶۱۳۶۷۹۷

موبایل :

پیامک فقط لطفا ۰۹۱۲۸۴۶۰۱۶۲

1 thoughts on “فلاشینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *