بروزرسانی بهمن ۸ام, ۱۴۰۲
ورق رنگی چین

ورق رنگی چین

ورق رنگی چین در صنایعی نظیر تولید لوازم خانگی، صنعت حمل و نقل و ساختمان سازی کاربرد فراوان دارد. کاربردهای ورق گالوانیزه رنگی نیز از صنایع تولید لوازم خانگی گرفته تا صنعت حمل و نقل و ساختمان سازی گسترده شده است. اما یکی از بیشترین مصارف استفاده از ورق رنگی، ساخت و نصب شیروانی ساختمان در نواحی جغرافیایی با میزان بارندگی و رطوبت بالا می باشد. علاوه بر زیبایی ظاهری این ورق ها، مقاومت در برابر زنگ زدگی و خوردگی نیز عامل مهمی در انتخاب این ورق ها به عنوان شیروانی ساختمان می باشد.

پرسش در مورد ورق فولادی رنگی بسیار است. از آن جمله پرسش در خصوص کاربردهای ورق گالوانیزه رنگی، قیمت ورق رنگی، انواع ورق رنگی شیروانی، نحوه ی تولید ورق رنگی، وزن ورق گالوانیزه رنگی، ضخامت ورق آهنی رنگی و … این پرسشها و دیگر سوالات مربوط به ورق رنگی را به وفور در صنایع تولیدی شنیده ایم. پیش نیاز پاسخ به این پرسش ها دانستن اطلاعات کلی تر در خصوص این محصول است که در این نوشتار به آنها خواهیم پرداخت.

اگرچه ورق رنگی به طور مجزا به عنوان یکی از محصولات فولادی در نظر گرفته شده و اکثریت قریب به اتفاق تولید کنندگان و تامین کنندگان محصولات فولادی، به آن شخصیتی جداگانه داده اند، لیکن در حقیقت ورق رنگی در ادامه ی تولید ورق گالوانیزه با دامنه ی ضخامتی مشخصی تهیه و تولید می گردد. هدف از تولید ورق رنگی استفاده از آن در کاربردهایی است که اغلب نیاز به فرم دهی و شکل پذیری داشته و لذا هرچقدر ضخامت ورق های گالوانیزه بیشتر شود، امتیاز منفی برای این منظور خواهد بود. از این رو دامنه ی ضخامتی ورق گالوانیزه ای که از آن ورق رنگی تولید می گردد از ۰.۲ میلیمتر تا ۰.۷ میلیمتر متغییر می باشد.

کاربرد های ورق

کاربردهای ورق گالوانیزه رنگی نیز ازصنایع تولید لوازم خانگی گرفته تا صنعت حمل و نقل و ساختمان سازی گسترده شده است. اما یکی از بیشترین مصارف استفاده از ورق رنگی، ساخت و نصب شیروانی ساختمان در نواحی جغرافیایی با میزان بارندگی و رطوبت بالا می باشد. علاوه بر زیبایی ظاهری این ورق ها، مقاومت در برابر زنگ زدگی و خوردگی نیز عامل مهمی در انتخاب این ورق ها به عنوان شیروانی ساختمان می باشد.

با توجه به اینکه ورق های رنگی در طرح های مختلفی شکل دهی می گردند، در بیشتر منابع این طرح ها را به عنوان انواع ورق رنگی معرفی کرده اند، حال آنکه ورق رنگی می تواند در رنگ های مختلفی عرضه گردد و به عبارتی انواع آن در تنوع رنگ ها معنی پیدا می کند. اما طرح هایی از قبیل: شیروانی، طرح سفال، شادولاین، ذوزنقه و کرکره ای نوع فرم دهی این ورق ها را مشخص می کند. هر کدام از این طرح ها با قالب های مخصوصی تولید می گردند. این طرح ها می توانند بر روی ورق های گالوانیزه بدون رنگ با ضخامت پایین نیز اعمال شوند.

چگونگی رنگ کاری ورق

توجه به پیشرفت روزافزون تکنولوژی، رنگ آمیزی ورق ها نیز کاملا به صورت مکانیزه صورت می گیرد. در تولید ورق های رنگی به صورت انبوه امکان استفاده از روش های دستی عملا وجود ندارد. ورق های رنگی ابتدا به صورت اتوماتیک آماده سازی شده و سپس برای رنگ آمیزی در خط تولید قرار می گیرند. رنگ آمیزی می تواند به صورت جداجدا بر روی شیت های برش خورده و یا به صورت پیوسته بر روی یک کلاف انجام گردد. اولین بار کارخانه فولاد مبارکه اصفهان اقدام به تولید ورق رنگی در ایران نمود و پس از آن کارخانجات دیگری همچون هفت الماس قزوین و گروه صنعتی بهمن نیز به این جرگه اضافه شدند.

ورق رنگی چین نصبی

در یک دسته بندی کلی پرفروش ترین ورق رنگی چینی را می توان به صورت زیر دسته بندی نمود: ورق رنگی چینی قرمز، ورق رنگی چینی پرتقالی، ورق گالوانیزه رنگی چینی سفید، ورق گالوانیزه رنگی چینی نارنجی

تمامی ورق های رنگی ساخت چین به صورت رول وارد می شوند ومیشود گفت بیشترین حجم معاملات بازار آهن تهران را به خود اختصاص داده اند. قیمت ورق رنگی چینی نسبت به قیمت ورق های رنگی تولید ایران ارزان تر است . به همین جهت گاهی اوقات میزان فروش ورق رنگی چینی نسبت به محصولات داخلی بیشتر است، اما ورق رنگی داخلی نسبت به ورق رنگی چینی از کیفیت بالایی برخوردار می باشد. و برای استفاده به صورت طولانی مدت استفاده از ورق گالوانیزه ایرانی بهتر و به صرفه تر خواهد بود.

شما نمونه های از ورق رنگی چینی را ملاحظه می کنید :

اطلاعات تماس :

واتس آپ :

۰۹۱۲۸۴۶۰۱۶۲

تلفن های فروشگاه:

۰۲۱۶۶۱۳۷۱۵۳
۰۲۱۶۶۱۳۷۱۲۸
۰۲۱۶۶۳۰۶۱۶۲
۰۲۱۶۶۲۴۶۰۱۹
۰۲۱۶۶۱۳۰۱۹۱
۰۲۱۶۶۱۳۶۷۹۷

موبایل :

پیامک فقط لطفا ۰۹۱۲۸۴۶۰۱۶۲

محصولات مرتبط با ورق گالوانیزه رنگی چینی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *