بایدن

بایدن برای حل مشکل ایران باید تصمیم بگیرد .

به گزارش اقتصادنیوزپایگاه میدل ایست آی در گزارشی نوشت که منابعی گفته‌اند که تهران شرط خود مبنی بر حذف سپاه پاسداران ایران از لیست [ادعایی] وزارت خارجه آمریکا برای سازمان‌های تروریستی خارجی را تحت شرایطی و در ازای لغو تحریم ها کنار گذاشته است تا به تلاش های متوقف شده برای احیای توافق هسته ای پایان دهد.

این گزارش مدعی است، دولت بایدن هنوز به پیشنهاد جدید که شامل لغو تحریم های اعمال شده علیه یک بازوی اقتصادی سپاه پاسداران است پاسخ نداده است.

اکوایران نوشت: به نوشته میدل‌ایست‌آی، پس از روی کار آمدن جو بایدن در سال گذشته، مذاکرات برای احیای توافق مجدداً آغاز شد، اما از ماه مارس به بن بست رسید زیرا ایران از کاخ سفید خواست تصمیم آوریل ۲۰۱۹ دونالد ترامپ مبنی بر نامگذاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان یک سازمان تروریستی خارجی (FTO) را لغو کند. دولت آمریکا تاکنون این درخواست ایران را رد کرده و آن را «فراتر از برجام» توصیف کرده است.

اکنون، به نظر می رسد که فهرست سپاه پاسداران آخرین مانع باقی مانده برای بازگشت از طریق مذاکره به توافق است، که بسیاری می گویند تنها راه دور نگه داشتن ایران از آستانه هسته‌ای است.

نامه ایرانیان به بایدن

در همین حال، تعدادی از ایرانیان در نامه ای به بایدن، رئیس جمهور آمریکا و آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه، از آنها خواسته اند تا مشکل آن‌ها را در زمینه ممانعت از ورود به آمریکا به دلیل خدمت سربازی در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی حل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *