ذوزنقه

از پرکاربردترین ورق های گالوانیزه، می توان به ورقه های ذوزنقه ای اشاره کرد. ناگفته نماند که ورق گالوانیزه ذوزنقه ای از نظر مقاومت و استحکام نسبت به ورق کرکره ی یا سینوسی متفاوت هستند. در این نوع محصولات، در عرض ورق موج های ذوزنقه ای شکل به چشم می خورد. 
همچنین در اندازه ورق های گالوانیزه ذوزنقه ای رنگی یا معمولی هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد. از کاربرد های ورق های گالوانیزه ذوزنقه ای میتوان به پوشش سقف های شیروانی از لحاظ پرکاربردترین حالت استفاده و یا به عنوان حصار دور زمین یا دیواره ساختمان های در حال احداث نیز اشاره کرد.
یکی از محبوب ترین مقاطع فرم داده شده ورق های گالوانیزه ذوزنقه ای می باشد، که در ابعاد مختلف موجود است، در کل ضخامت آن ها بین ۰.۳میلی متر و عرض آن در حدود ۱۰۰ تا ۱۲۵ سانتی متر  به درخواست مشتری می باشد.


ویژگی های ورق گالوانیزه ذوزنقه ای :
۱. وزن پایین 
۲. مقاومت در برابر زلزله
۳. زیبایی
۴. مقاومت در برابر رطوبت و شرایط جوی
۵. یکپارچگی

ذوزنقه_رنگی

روند ساخت انواع ورق ذوزنقه :


به طور معمول برای تولید ورق های گالوانیزه ذوزنقه ای در مدل و شکل های پیچیده چندین فرآیند شامل عملیاتی مانند کشش عمیق، خمش و کشیدگی روی آن انجام می شود. در حال حاضر در طیف گسترده ای از صنایع مختلف ، از ورق های گالوانیزه گرم استفاده می شود، که دلیل آن مقاومت آنها در برابر خوردگی بسیار بالا است. از آنجا که ورق ها تحت عملیات های خمشی و کششی قرار می گیرند، از این رو اندازه مقاومت کششی پوشش خارجی آن نیز مهم خواهد بود.

خواص مکانیکی انواع ورق ذوزنقه :
از آزمایش کشش تک محوری برای آزمایش خواص مکانیکی ورق ذوزنقه ای رنگی استفاده می شود. این آزمایش برآورد می کند که میزان شکل پذیری محصول به صورت مستقیم و غیر مستقیم چگونه است.


نتایج دیگر این آزمایش شامل موارد زیر می باشد:


نسبت کرنش نوسان
افزایش طول یکنواخت تغییر شکل طولی یکنواخت
تغییر شکل طول کل
افزایش ضریب حساسیت به نرخ کرنش
مقاومت کشش تسلیم
مقاومت کششی
این آزمایش ها در استانداردهای  ASTM و DIN مورد تایید بوده و برای به دست آوردن پارامترهای فوق، میتوان از این آزمایش ها استفاده کرد.

آزمایش خمش


شامل دو دسته آزمایش خمش ساده و آزمایش خمش اتساعی می باشد

خمش ساده


از آزمایش خمش ساده برای برآورد کردن میزان مقاومت خمشی در ورق های نازک استفاده می شود. شیوه انجام آن به این صورت است که قطعه مورد نظر را با دو گیره محکم ثابت نگه داشته و با استفاده از چکش چوبی به داخل یک قالب فشار می دهند. اگر قطعه به اندازه ۱۸۰ درجه خم شد و هیچگونه شکستگی یا ترک روی آن دیده نشد، دوباره آزمایش را با استفاده از یک قالب با شعاع کمتر تکرار می کنند.
در این آزمایش باید نکات زیر حتما رعایت شود :
۱. لبه های ورق ماشین کاری شده باشد.
۲. پهنای ورق حداقل ۸ برابر ضخامت داشته باشد.
۳. طول ورق هم جهت با نورد باشد.

خمش اتساعی :


برای تست کردن ورق های بسیار نازک از این آزمایش استفاده می شود، و نسبت شعاع خمش به ضخامت ورق باید بیشتر از ۱۵ باشد. روش تست این آزمایش بدین گونه است که، تسمه ای از ورق در قسمت قالب ثابت می کنند و با استفاده از پانچ آن را می کشند. نوک پانچ به صورت مخروط بوده که معیار خم پذیری ورق با توجه به میزان جا به جایی پانچ از نظر تماس تا بروز اولین ترک، ارزیابی می شود.

کاربردهای ورق ذوزنقه ای :
استفاده در سقف های شیروانی، ویلا ها و سوله های صنعتی و ورزشی از مهم ترین کاربرد این محصول می باشد، و نیز به عنوان ساندویچ پانل سقفی مورد استفاده قرار می گیرد. نوع جدید کاربرد این مقطع، استفاده آن در ساخت و ساز داخل ساختمان است، و معمولا با نام Deck استفاده شده، که در سقف های یک ساختمان به جای انواع زیرسقف به کار می رود، و جهت ایجاد سقف یکنواخت با بتن ریزی یکنواخت بسیار کارآمد است.

در ادامه تصاویر و ویدیو از ورق فرمینگ را مشاهده می کنید :

اطلاعات تماس :

واتس آپ :

۰۹۱۲۸۴۶۰۱۶۲

تلفن های فروشگاه:

۰۲۱۶۶۱۳۷۱۵۳
۰۲۱۶۶۱۳۷۱۲۸
۰۲۱۶۶۳۰۶۱۶۲
۰۲۱۶۶۲۴۶۰۱۹
۰۲۱۶۶۱۳۰۱۹۱
۰۲۱۶۶۱۳۶۷۹۷

موبایل :

پیامک فقط لطفا ۰۹۱۲۸۴۶۰۱۶۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *